Na zdjęciu znajduje się plaża tropikalna - na pierwszym plamie palma, a na drugim łódka i błękitne morze

Turystyka i rekreacja

Jesteś kreatywny, innowacyjny i posiadasz pasję? Turystyka i Rekreacja - to studia dla Ciebie!

Kierunek Turystyka i rekreacja to interdyscyplinarne i wielokierunkowe studia. Celem kształcenia jest:

• przygotowanie wykwalifikowanej kadry posiadającej specjalistyczną wiedzę pozwalającą na rozumienie, charakteryzowanie i wyjaśnianie współczesnych procesów i zjawisk kształtujących zjawiska związane z turystyką i rekreacją,
  • nabycie doświadczenia w branży turystycznej i sektorze usług sportowo-rekreacyjnych.

Bloki tematyczne do wyboru:

Proponujemy dwa różne bloki tematyczne, które pozwalają na rozwinięcie własnych zainteresowań i preferencji zawodowych.

• Blok I związany z obsługą ruchu turystycznego – po ukończeniu tego bloku posiadasz umiejętność samodzielnego planowania i realizowania programów imprez turystycznych, zajęć i wydarzeń o charakterze turystyczno-krajoznawczym. Będziesz wyposażony w wiedzę pozwalającą wykorzystać odpowiednie narzędzia niezbędne do kreowania innowacyjnych produktów turystycznych.
  • Blok II związany z rekreacją i fitnessem – po ukończeniu tego bloku absolwent w szczególności będzie umiał zorganizować i przeprowadzić zajęcia rekreacyjne dla różnych grup społecznych. Ponadto będzie proponował nowoczesne metody i techniki stosowane w diagnostyce i monitoringu rekreacyjnej aktywności fizycznej przydatne do pracy instruktora rekreacji i animatora czasu wolnego.

Gdzie możesz znaleźć pracę po turystyce i rekreacji na UKW?

Studia przygotowują merytorycznie i praktycznie do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w sektorze usług turystycznych i sportowo-rekreacyjnych.

Otrzymując dyplom ukończenia studiów o profilu praktycznym z „Turystyki i rekreacji” drugiego stopnia na wydziale Nauk Geograficznych UKW masz duże możliwości zdobycia pracy w przedsiębiorstwach, instytucjach i organizacjach zajmujących się obsługą ruchu turystycznego w kraju i za granicą, m.in. w:

• w różnorodnych obiektach i instytucjach zajmujących się obsługą ruchu turystycznego w kraju i za granicą,
  • centrach informacji i promocji turystycznej regionów,
  • klubach oraz organizacjach sportowych i rekreacyjnych,
  • firmach organizujących szkolenia i eventy,
  • domach kultury, ośrodkach,
  • centrach odnowy biologicznej, siłowniach czy klubach fitness,
  • obiektach noclegowych i ośrodkach sportowo-rekreacyjnych,
  • biurach podróży,
  • turystycznych biurach przewozowych,
  • instytucjach samorządowych i organizacjach pozarządowych.

Zobacz więcej na www.rekrutacja.ukw.edu.pl