Integracyjne Dni Studentów w Warnie

Studenci Koła Naukowego Europejski Wędrowiec we wrześniu 2014 r. uczestniczyli w Warnie w Integracyjnych Dniach Studentów w Warnie w Bułgarii. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wyjazdu.

Tourism, Wellbeing and Ecosystem Services

W dniach 19-21.05.2014 r. w Warszawie odbyło się konferencja naukowców zrzeszonych w programie (COST) pt. Tourism, Wellbeing and Ecosystem Services (TObeWELL). Organizatorami spotkania byli: z ramienia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dr hab. prof. nadzw. Anna Dłużewska oraz dr hab. Maciej Dłużewski reprezentujący Uniwersytet Warszawski.

Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych na WATERWAYS EXPO 2014

W dniach 10-12 czerwca 2014 roku, Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych UKW uczestniczyła w II Międzynarodowych Targach i Konferencji Żeglugi Śródlądowej i Gospodarki Wodnej WATERWAYS EXPO 2014.

Stacja Naukowo-Dydaktyczna UKW

26 kwietnia 2014 r. w miejscowości Wiele w gminie Mrocza odbyło się uroczyste otwarcie zaplecza ornitologicznego stanowiącego pierwszy z etapów prac związanych ze stworzeniem na terenie gminy Mrocza Stacji Naukowo-Dydaktycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Praktyka zawodowa RDW

Prosimy o korzystanie z zakładki "praktyka zawodowa" umieszczonej na stronie internetowej Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych.

Nowa stacja naukowa w gminie Mrocza

Stacja Naukowo-Dydaktyczna Instytutu Geografii i Instytutu Biologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego powstaje w gminie Mrocza. 6 marca 2014 r. przedstawiciele UKW spotkali się z burmistrzem Mroczy, Leszkiem Klesińskim.

Nagroda dla pracowników Instytyutu Geografii

Prof. Zygmunt Babiński i dr Michał Habel z Instytutu Geografii UKW otrzymali certyfiakt za wspieranie projektu: „Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi”.

Prof. Zygmunt Babiński w Parlamencie Europejskim

Prof. Zygmunt Babiński uczestniczył w sesji dyskusyjnej w Parlamencie Europejskim w Brukseli, gdzi wygłosił referat „Is it possible to transport containers on the Lower Vistula River?”.