Turystyka i rekreacja na studiach II stopnia od 2016/2017

Od roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki UKW uruchamiamy studia II stopnia na kierunku turystyka i rekreacja.

Zakładka - Aktualności dydaktyczne

Informacje na temat aktualności związanych z dydaktyką będą teraz zamieszczane w zakładce "Aktualności dydaktyczne". W zakładce "Aktualności" pozostaną informacje związane z działalnością Instytutu Geografii.

Konferencja: Bobry w Rezerwacie Biosfery Bory Tucholskie

Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk, Zakład Zasobów Środowiska i Geozagrożeń w Toruniu oraz Wójt Gminy Cekcyn zorganizowali konferencję naukowo-praktyczną, pt.: Bobry w Rezerwacie Biosfery Bory Tucholskie. Przeszłość, teraźniejszość, perspektywy, która odbyła się 28-29 października 2015 r.

Wystawa: Miasta partnerskie

Do końca czerwca 2015 r.w Bibliotece UKW można było oglądać wystawę fotograficzną, która jest rezultatem projektu: Integracyjne Dni Studentów Europy.

Bydgoski Festiwal Nauki - imprezy Instytutu

W dniach 21-23 maja 2015 r. w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki Instytut Geografii UKW przygotował i przeprowadził liczne imprezy. Szczególnie zainteresowanie wzbudziły wydarzenia zaproponowane przez dr Iwonę Józefowicz.

Obchody Światowego Dnia Ziemi

22 kwietnia 2015 r. po raz 45. na świecie obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Jednocześnie była to 25. rocznica pierwszych obchodów w Polsce. Z tej okazji, z inicjatywy Instytutu Geografii UKW, odbyły się dwie prelekcje.

Dzień Geografa: Prezentacje

W załączniku znajdują się prezentacje przygotowane z okazji Dnia Geografa 2015.

Woda Źródłem Życia - Pomysły dla Wisły

15 stycznia 2015 roku, Instytut Geografii UKW wraz z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli zorganizował bezpłatne szkolenie pt. Pomysły dla Wisły, jako część projektu „Woda Źródłem Życia”...