Integracyjne Dni Studentów Europy

Projekt Integracyjne Dni Studentów Europy przygotowany został w 2008 roku z inicjatywy dr Marii Dombrowicz i studentów Kola naukowego Europejski Wędrowiec oraz Biura Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod patronatem Marszałka województwa kujawsko - pomorskiego.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Procesy korytowe rzek eurazji a ingerencja człowieka - 7-9 września 2016 rok

Konferencja połączona jest z obchodami jubileuszu 20-lecia Instytutu Geografii w ośrodku bydgoskim oraz 30-lecia działalności Międzynarodowego Stowarzyszania Badań Erozji Rzek i Procesów Ujściowych przy Uniwersytecie Moskiewskim. Konferencja ma na celu propagowanie znaczenia badań procesów korytowych rzek w warunkach ingerencji człowieka w środowisko fluwialne oraz zaprezentowane zostaną wyniki badań prowadzonych na rzekach Azji i Europy Wschodniej.

Wolontariat w Lekkiej Atletyce 2016 - Spotkanie informacyjne

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie informacyjne w sprawie możliwosci udziału w wolontariacie podczas Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy w lipcu 2016 r. Udział w wolontariacie to możliwosć zdobycia nowych doswiadczeń, kolejny ciekawy punkt w CV i okazja do poznania nowych ludzi.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 kwietnia 2016 r. o godzinie 14:00 w sali nr 1.

Informacja o kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku, studia I stopnia (inżynierskie)

Na platformie rekrutacyjnej została zamieszczona informacja o kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku, studiach I stopnia (inżynierskie).

Kurs dla przewodników po Bydgoszczy

Zapraszamy na pierwszy w Bydgoszczy kurs przewodników, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego o zabytkach i atrakcjach naszego miasta, poznasz jego historię i ciekawostki, a potem sam będziesz mógł oprowadzać po Bydgoszczy!

Informacja o kierunku Turystyka i Rekreacja, studia II stopnia

Na platformie rekrutacyjnej została zamieszczona informacja o kierunku Turystyka i Rekreacja, studiach II stopnia.

Licealiści z Barcina na Wydziale Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki

Zwiedzanie Instytutu Geografii, marsz na orientację, pokaz analizy granuloleptycznnej w laboratorium sedymentologiczno-hydrochemiczno-gleboznawczym, a także zwiedzanie Instytutu Kultury Fizycznej, zajęcia z siatkówki, na ergometrach, w siłowni, oraz wykład o Czarnohorze, to atrakcje przygotowane dla potencjalnych studentów odwiedzających nasz Wydział w dniu 9 maja 2016 r.

Nagroda dla prof. Zygmunta Babińskiego

prof. dr hab. Zygmunt Babiński otrzymał „Certyfikat zasługi” za aktywny udział w pracy w Związku Naukowo-Koordynacyjnego w Problemie Erozji Rzek, Procesów Korytowych i Ujść Rzecznych, przy Państwowym Uniwersytecie Moskiewskim im. M.W. Łomonosowa w Moskwie (MGU).

Nowy kierunek - Zarządzanie kryzysowe w środowisku

Od roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki UKW uruchamiamy nowy kierunek - zarządzanie kryzysowe w środowisku.