Zajęcia geologiczne dla ISOB

Już drugi raz w Instytucie Geografii odbyły się zajęcia geologiczne dla uczniów trzeciej klasy z International School of Bydgoszcz.

Współpraca Wydziału Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki z Wydziałem Turystyki i Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Filia w Białej Podlaskiej.

Z przyjemnością informujemy, że Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki nawiązał współpracę z Wydziałem Turystyki i Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Filia w Białej Podlaskiej.

Dzień Bułgarski w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie

Od 2006 r. z inicjatywy dr hab. Margarity Ilievy, prof. UKW w Instytucie Geografii organizowany jest Dzień Bułgarski. Popularyzowanie wiedzy o kulturze i geografii tego kraju coraz częściej wykracza poza mury Uniwersytetu. Tym razem, na zaproszenie Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie,  Pani mgr Małgorzaty Gostomczyk, prof. M. Ilieva, Dniem Bułgarskim zainaugurowała  29 listopada realizowany w Zespole Szkół projekt pt. „Poznajmy lepiej Europę”.

Nordic Walking w teorii i praktyce - relacja z konferencji

W dniu 7 października 2016 r. odbyła się Konferencja Naukowa „Nordic Walking w teorii i praktyce”, zorganizowana przez Instytut Geografii oraz Instytut Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wspólnie z krajowymi podmiotami pozarządowymi oraz samorządowymi, przy wsparciu firmy Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy.