Goście, goście z Podola na Ukrainie....

W dniach 11-14.12.2017 r. w naszym Instytucie Geografii gościliśmy prof. dr hab. Igora Zhurbę - pracownika naukowego z Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego na Ukrainie.

Interdisciplinary Polar Studies in Poland

W dniach 17-19 listopada odbyła się w Warszawie konferencja rocznicowa pt. „Interdisciplinary Polar Studies in Poland” związana z obchodami 40-lecia Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego i 60-lecia Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie.

dr Mirosław Rurek uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu MINIATURA 1

Pracownik Instytutu Geografii UKW dr Mirosław Rurek aplikował o dofinansowanie badań naukowych w ramach konkursu MINIATURA 1. Konkurs MINIATURA 1 został ogłoszony przez Narodowe Centrum Nauki na pojedyncze działanie naukowe służące realizacji badań podstawowych. Konkurs ma na celu finansowanie działania naukowego realizowanego przez osoby, które planują ubiegać się o finansowanie projektów badawczych w konkursach Narodowego Centrum Nauki.

Dr Mirosław Rurek uzyskał dofinansowanie w wysokości 17600 zł na badania wstępne pt.: Badania działalności bobrów w holocenie na przykładzie wybranych dolin Niżu Polskiego.

Gratulujemy!!!

Geografia - spotkanie organizacyjne dla I roku

Spotkanie z opiekunem pierwszego roku GEOGRAFII, studia I stopnia odbędzie się w środę 4 października 2017, o godz. 13.00, Pl. Kościeleckich 8, nr sali zostanie podany do wiadomości w dniu spotkania na tablicy ogłoszeń sekretariatu. Opiekunem roku jest dr Adam Krupa

Geografia - spotkanie organizacyjne dla I roku MU

Spotkanie z opiekunem I roku MU, dr Moniką Okoniewską odbędzie się 3.10.2017 (wtorek) o godz. 11:00.

Turystyka i rekreacja - spotkanie dla I roku MU

Spotkanie z opiekunem pierwszego roku dr Hanną Michniewicz-Ankiersztaj dla studentów TURYSTYKI I REKREACJI, II stopnia odbędzie się w  czwartek 5 października 2017, godz. 10:15, Pl. Kościelecki. Nr sali, w której odbędzie się spotkanie, zostanie podany w dniu spotkania na tablicy ogłoszeń sekretariatu.

Zespół Badawczy Instytutu Geografii UKW wyróżniony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Podczas tegorocznej Gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbyła się 19 czerwca 2017 roku w Toruniu, w kategorii nauka, badania naukowe, postęp techniczny, wyróżniony został Zespół Badawczy Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Danuta Szumińska. Bydgoszczanka na Antarktyce. Informacje w poniższym linku

Pierwszy pracownik UKW na polskiej Stacji Antarktycznej im H. Arctowskiego