Aktualności

Dzień Bułgarski w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie

Od 2006 r. z inicjatywy dr hab. Margarity Ilievy, prof. UKW w Instytucie Geografii organizowany jest Dzień Bułgarski. Popularyzowanie wiedzy o kulturze i geografii tego kraju coraz częściej wykracza poza mury Uniwersytetu. Tym razem, na zaproszenie Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie,  Pani mgr Małgorzaty Gostomczyk, prof. M. Ilieva, Dniem Bułgarskim zainaugurowała  29 listopada realizowany w Zespole Szkół projekt pt. „Poznajmy lepiej Europę”.

Nordic Walking w teorii i praktyce - relacja z konferencji

W dniu 7 października 2016 r. odbyła się Konferencja Naukowa „Nordic Walking w teorii i praktyce”, zorganizowana przez Instytut Geografii oraz Instytut Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wspólnie z krajowymi podmiotami pozarządowymi oraz samorządowymi, przy wsparciu firmy Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy.

Integracyjne Dni Studentów Europy

Projekt Integracyjne Dni Studentów Europy przygotowany został w 2008 roku z inicjatywy dr Marii Dombrowicz i studentów Kola naukowego Europejski Wędrowiec oraz Biura Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod patronatem Marszałka województwa kujawsko - pomorskiego.

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Procesy korytowe rzek eurazji a ingerencja człowieka - 7-9 września 2016 rok

Konferencja połączona jest z obchodami jubileuszu 20-lecia Instytutu Geografii w ośrodku bydgoskim oraz 30-lecia działalności Międzynarodowego Stowarzyszania Badań Erozji Rzek i Procesów Ujściowych przy Uniwersytecie Moskiewskim. Konferencja ma na celu propagowanie znaczenia badań procesów korytowych rzek w warunkach ingerencji człowieka w środowisko fluwialne oraz zaprezentowane zostaną wyniki badań prowadzonych na rzekach Azji i Europy Wschodniej.

Wolontariat w Lekkiej Atletyce 2016 - Spotkanie informacyjne

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie informacyjne w sprawie możliwosci udziału w wolontariacie podczas Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy w lipcu 2016 r. Udział w wolontariacie to możliwosć zdobycia nowych doswiadczeń, kolejny ciekawy punkt w CV i okazja do poznania nowych ludzi.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 kwietnia 2016 r. o godzinie 14:00 w sali nr 1.