Dzień Turystyki 2023 na WNG

W dniu 12.12.2023 r. Katedra Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki zorganizowała „Dzień Turystyki”.

Odbywające się tegoroczne wydarzenie Wydziału Nauk Geograficznych zatytułowane „Tradycje Bożonarodzeniowe i Noworoczne w różnych częściach świata”, miało na celu zabrać uczestników w świąteczną podróż dookoła świata. Wśród zaproszonych gości byli uczniowie XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy im. Jeremiego Przybory oraz studenci turystyki i rekreacji i pracownicy wydziału.

W pierwszej części wydarzenia wziął udział Prezes City Hotel Bydgoszcz Pan Michał Walczak, który opowiedział, jak hotele przygotowują się do Świąt i Nowego Roku. Element świąteczny został dodany przez studentów Wydziału Nauk Geograficznych - programu Erasmus +, podczas prezentacji tradycji Bożonarodzeniowych i Noworocznych: Ukrainy, Słowacji, Turcji i Portugalii. Prelegentem, który „zabrał uczestników do Indii” był mgr Rituparna Acharyya, który jest doktorantem na WNG pod kierunkiem promotora dr hab. Michała Habla, prof. uczelni (Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych).

Zwieńczeniem eventu o charakterze świątecznym była prelekcja dr hab. Aleksandry Jezierskiej, prof. uczelni, która opowiedziała o tradycjach Bożonarodzeniowych i Noworocznych w Niemczech. Uroczystości towarzyszyła wystawa posterów przygotowanych przez studentów I roku turystyki i rekreacji, a tematyka ich dotyczyła ofert Świąteczno-Noworocznych polskich i zagranicznych hoteli.

Wydarzenie stało się znakomitą okazją do spotkania w szerszym gronie ze studentami z różnych państw oraz różnych kontynentów świata.