Mgr Patrycja Essing-Jelonkiewicz na International Tourism Congress in Portugal ITC

W dniach 23-25 listopada 2023 r. mgr Patrycja Essing-Jelonkiewicz brała udział w Międzynarodowym Kongresie w miejscowości Mirandela – A Escola Superior de Comunicação, Administração e Turismo do Instituto Politécnico de Bragança. Tematem Kongresu był „ The Image and Sustainability of Development of Tourism Destinations”. Wydarzenie stało się bezpośrednio okazją dla środowiska akademickiego do zaprezentowania i omówienia krajowych i międzynarodowych doświadczeń w zakresie zrównoważonego rozwoju.

ITC jako coroczne spotkanie naukowe Centrum Badań Rozwoju i Innowacji w Turystyce (CITUR) to 15 edycja, która odbywała się po raz dwudziesty trzeci.

W czasie wizyty w Mirandeli mgr Patrycja Essing-Jelonkiewicz wygłosiła referat pt. „Implementing Sustainable Tourism in the Hospitality Industry”, który stanowił wyniki pracy badawczej we współpracy z dr Alicją Gonią, dr hab. Aleksandrą Jezierską-Thöle prof. uczelni oraz dr hab. Zbigniewem Podgórskim prof. uczelni.

Wystąpienie stanowiło dla mgr Patrycji Essing-Jelonkiewicz niewątpliwie komponent badawczo-rozwojowy zarówno podczas sesji plenarnych, jak i spotkań z głównymi organizatorami Kongresu (m.in. dr Catariną Martins), czy dyrektorem CITUR Paulo Almeida.

Podczas odbywających się sesji równoległych mgr Patrycja Essing włączała się do dyskusji naukowych oraz wymieniała doświadczenia badawcze, a także nawiązywała kontakty w ramach współpracy z przedstawicielami kadry dydaktyczno-naukowo-badawczej oraz członkami z branży turystycznej.