Zaproszenie na VIII Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych

Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych Wydziału Nauk Geograficznych UKW w Bydgoszczy wraz z Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych mają przyjemność zaprosić do udziału w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych, która odbędzie się w dniu 1 marca 2024 r. (piątek).

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, których profil nauczania związany jest z żeglugą morską i śródlądową, hydrotechniką i melioracjami. Nasze wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem, na poprzednią edycje zgłosiło się 12 szkół z całego kraju. Poszerza się także grono instytucji oraz organizacji, z którymi współpracujemy przy Olimpiadzie. Już niedługo będziemy informować o uzyskanych patronatach.

Zainteresowane szkoły prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 18 grudnia br.

Zgodnie z załączonym regulaminem:

• Eliminacje szkolne (I etap Olimpiady) odbędą się w terminie 2–12 stycznia 2024 r. Organizatorzy 2 stycznia 2024 r. prześlą test do I etapu drogą mailową na adres osoby dokonującej zgłoszenia szkoły do Olimpiady. Po eliminacjach szkolnych wyłonieni zostaną reprezentanci szkół do eliminacji centralnych (II i III etap).
  • Udział w Olimpiadzie ma charakter indywidualny. Do udziału w eliminacjach centralnych szkoły mogą zgłosić do pięciu uczniów.