GIS DAY - konkurs

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy wspólnie Światowy Dzień GISuGIS DAY

W związku z wydarzeniem zorganizowaliśmy dla Was warsztaty pokazujące zasady przygotowania i publikacji danych przestrzennych za pomocą narzędzia Felt. Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem z warsztatów.

Jednocześnie pragniemy zaprosić całą brać akademicką, studentów oraz uczniów zaprzyjaźnionych szkół średnich do udziału w konkursie zorganizowanym w ramach GIS DAY.

Zadanie konkursowe jest proste! Polega ono na przygotowaniu własnej prezentacji danych przestrzennych wykorzystujących aplikację Felt. Można to zrobić na dwa sposoby: upublicznić dane za pomocą dedykowanej wtyczki do QGIS lub wykonać prezentację bezpośrednio w aplikacji Felt. Szczegóły obsługi zarówno wtyczki jak i samej aplikacji Felt znajdziecie w linku do nagrania z warsztatów zamieszczonym powyżej.

Dzięki uprzejmości patronów organizowanego przez nas GIS DAY, którymi są Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych UKW dr hab. Zbigniew Podgórski prof. uczelni oraz Geofabryka Sp. z o.o., dla autorów najlepszych opracowań przewidziano nagrody.

Wykonane opracowania należy przesyłać w formie linku (link udostępniający Felt - Share > Copy link) na adres mailowy seb.czap@ukw.edu.pl. W zgłoszeniu poza linkiem prosimy przesłać imię i nazwisko autora oraz informację o kierunku studiów/profilu i nazwie szkoły.

Pamiętajcie o konieczności podania źródła danych, jeżeli wykorzystujecie inne niż własne dane przestrzenne (np. dane GUGiK, OSM itp.)!

Termin nadsyłania prac to 6 grudnia 2023 roku, natomiast ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 12 grudnia 2023 roku.

Wszelkie pytania prosimy kierować do mgr inż. Sebastiana Czapiewskiego