Dr Kozłowska-Adamczak i mgr Essing-Jelonkiewicz na Konstantin Preslavsky University w Shumen

W "Europejskim Roku Umiejętności", jakim został nazwany rok 2023, ważne jest, aby świętować różnorodność Europy. ErasmusDays (9-14 października) daje możliwość pokazania korzyści płynących z programu Erasmus+: programu, który pozwala uczestnikom odkrywać nowe kultury, doskonalić swoje umiejętności językowe, zwiększać swoją zdolność do zatrudnienia oraz przyjmować europejskie wartości tolerancji, szacunku i różnorodności.

Wpisując się w europejską konwencję także i badaczki z naszego Wydziału  (dr Monika Kozłowska-Adamczak i mgr Partycja Essing-Jelonkiewicz) miały okazję w dniach 25-29.09.2023 r. skorzystać z wyjazdu szkoleniowego (Staff Mobility for Training) w ramach programu ERASMUS+ skierowanego do pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni.

Uczestniczki programu gościły 5 dni w „Geography, Regional Development and Tourism“ Department na Konstantin Preslavsky University w Shumen (Bułgaria). Podczas pobytu podjęły rozmowy i działania dotyczące m.in. wymiany dobrych praktyk w zakresie realizacji międzynarodowych projektów badawczych i komercjalizacji wyników badań w obszarze geografii społeczno-ekonomicznej i turystyki, gdzie praktyczne doświadczenie zostanie wykorzystane w działalności na Wydziale Nauk Geograficznych na UKW i współpracy z interesariuszami.

Jednocześnie miały okazję zaznajomić się z kulturą Bułgarii, doskonalić swoje umiejętności językowe czy poszerzyć swoje międzynarodowe kontakty, a także nieco pozwiedzać wschodnią część kraju leżącą nad Morzem Czarnym.

Serdeczne podziękowania za gościnność i opiekę podczas realizacji programu ERASMUS+ kierujemy do PhD Professor (Associate) at Konstantin Preslavsky University of Shumen Vanya Vasileva związanej z “Tourism, Geography and Regional Development”.