Dzień Krajobrazu 2023 na WNG już 26 października

Dzień Krajobrazu (Międzynarodowy Dzień Krajobrazu) został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, w tym roku pod hasłem: "Doceń lokalność".

Krajobraz lokalny stanowi przestrzeń życia codziennego każdego nas. Czy jednak wiemy, które cechy krajobrazu lokalnego są unikalne i cenne, a które niepożądane? Dzień Krajobrazu 2023 służy refleksji nad kondycją miejsc, w których mieszkamy, uczymy się, pracujemy, byśmy mogli chronić to, co jest w nich najcenniejsze.

Na naszym Wydziale Międzynarodowy Dzień Krajobrazu będziemy obchodzić 26 października. Poniżej przedstawiamy program tegorocznych obchodów.

"25 LAT KRAJEŃSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO"

10.00 - Przywitanie gości

10.10-10.55 - "Krajeński Park Krajobrazowy" - mgr inż. Krzysztof Wojtkowiak (wykład)

11.15-12.00 oraz 12.00-12.45 - Warsztaty dla zaproszonych uczniów szkół średnich:

• "Obszary nadwodne Bydgoszczy jako ważny element lokalności krajobrazu kulturowego miasta" - dr Monika Kozłowska-Adamczak WNG UKW
  • "Zielone enklawy i ich rola w krajobrazie miejskim" - mgr Grażyna Witczak KPK

11.30-13.00 - "Indie - krajobraz społeczno-kulturowy" - prof. Stefan Schütte FREIE UNIVERSITY Berlin (wykład)

Wystawa zdjęć Krajeńskiego Parku Krajobrazowego - ekspozycja od 23 października do 10 listopada 2023 r. (galeria II piętro).

Serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniach.