Dr Giampiccoli z RPA z wizytą na Wydziale Nauk Geograficznych

Miło nam poinformować, że w dniach 29 i 30 maja 2023 gościem na Wydziale nauk Geograficznych był dr Andrea Giampiccoli z Durban University of Technology, Departament of Hospitality and Tourism, RPA.

Dr Giampiccoli jest specjalistą z zakresu turystyki opartej o społeczności lokalne (community based tourism). Jest on aktualnie wiodącym na świecie badaczem z zakresu tej problematyki.

Dr Giampiccoli przeprowadził wykład dotyczący Atrakcyjności turystycznej RPA dla studentów III roku kierunku Turystyka i Rekreacja, odbył spotkania z pracownikami Katedry Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki oraz uczestniczył w pracach projektowych (wspólne badania i publikacje).

Jest to już trzecia wizyta dr Giampiccoli na Naszej Uczelni (pierwsza miała miejsce w listopadzie/grudniu 2021 roku, kolejna w większym składzie, w maju 2022 roku).

Organizatorem wizyty oraz inicjatorem współpracy z RPA była dr hab. Anna Dłużewska, profesor uczelni. Jak dotąd współpraca zaowocowała kilkunastoma artykułami naukowymi opublikowanymi w czasopismach z Impact factor.