Podsumowanie Dnia Geografa 2023

21 kwietnia Wydział Nauk Geograficznych UKW zorganizował obchody „Dnia Geografa 2023”. W ramach wydarzenia przygotowano szereg zajęć dydaktycznych, w których wzięli uczniowie z 8 szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego. W części wykładowej młodzież wysłuchała wykładów na temat kwietnych łąk, które są elementem małej retencji, nowoczesnych technologii w monitoringu środowiskowym oraz wpływu bobrów na środowisko współcześnie i w przeszłości. Część wykładowa zgromadziła 110 uczestników.

Uczniowie brali również udział w warsztatach:

• GIS,
  • geomorfologiczno-sedymentologicznych,
  • meteorologicznych,
  • turystycznych,
  • z teledetekcji,
  • z geografii społecznej,
  • z geografii krajobrazu,

a także w grze terenowej dotyczącej historii Kanału Bydgoskiego, którą przygotowali członkowie SKN "Geosfera" we współpracy z Muzeum Kanału Bydgoskiego. Młodzież ze szkół średnich Bydgoszczy, Nakła nad Notecią i Żnina wypełniła około 250 przygotowanych miejsc.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu i zapraszamy w przyszłym roku!