Studenci WNG na wizytach studyjnych w bydgoskich instytucjach kultury i sztuki

Tegoroczne zajęcia z przedmiotu Historia Kultury Materialnej stoją pod znakiem wizyt studyjnych w bydgoskich instytucjach kultury i sztuki.

Studenci Geografii oraz Turystyki i Rekreacji (studia drugiego stopnia) jakiś czas temu mieli okazję zapoznać się kulturą wczesnośredniowiecznych mieszkańców Bydgoszczy i okolic, w bajkowej scenerii podziwiali odnaleziony kilka lat temu Skarb Bydgoski oraz zwiedzili niezwykłą wystawę „Węzły – opowieść o mieście nad rzeką”, jaka prezentowana jest w Młynach Rothera.

W ostatnich dniach natomiast zwiedzili wystawę „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy” gdzie w formie interaktywnych ekspozycji zapoznali się międzywojenną, wielokulturową Bydgoszczą. Tego dnia na Barce Lemara wysłuchali także opowieści o życiu bydgoskich szyprów, w Aptece pod Łabędziem poznali  niezwykle ciekawą historię aptekarstwa bydgoskiego. Podróż w czasie, dzięki wystawie „Niech się święci…. Bydgoszcz w PRL-u” zakończyli na pochodzie pierwszomajowym i na domowych imprezach w domach swoich rodziców i dziadków.

To bardzo ważne, aby poznać kulturę swojej małej ojczyzny, a poznawana w bezpośredni sposób ma wyjątkowy wymiar, co widać na zdjęciach z zajęć.