Studenci i pracownicy UKW z dostępem do SCALGO Live

Z przyjemnością informujemy, iż dzięki współpracy Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych i Katedry Hydrobiologii z duńską firmą SCALGO wszyscy pracownicy i studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymali nieograniczony dostęp do narzędzia SCALGO Live.

Zmiany klimatu i uszczelnianie powierzchni w miastach skutkuje zwiększającym się ryzykiem wystąpienia powodzi błyskawicznych (tzw. flash floods). To temat niezwykle aktualny i wymagający kształcenia specjalistów z tej dziedziny. Wykorzystanie SCALGO Live na zajęciach podniesie ich innowacyjność.

SCALGO Live jest nowoczesnym i interaktywnym oprogramowaniem, wykorzystywanym do zarządzania gospodarką wodną, ze szczególnym uwzględnieniem spływu powierzchniowego. Nie wymaga instalowania na komputerze, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Oprogramowanie korzysta z łącza z danymi kartograficznymi udostępnianymi przez Głównego Geodetę Kraju.

Jako jednostka mamy doświadczenie w tworzeniu modeli hydrologicznych. Nasz zespół opracowywał w ramach usług komercjalizacyjnych modele zagrożenia powodziowego, m.in.  dla rzeki Wisły oraz oddziaływania małych elektrowni wodnych na hydraulikę wód Brdy.

Pracownicy i studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jako pierwsi w regionie prowadzą analizy zagrożeń dla obszarów w regionie narażonych na występowanie nagłych powodzi typu Flash Flood.

Rozpoczęliśmy szkolenia dla naszych studentów dotyczące prezentacji i praktycznego zastosowania SCALGO Live, następne już w najbliższy poniedziałek o godzinie 16:45.

Katedra Rewitalizacji Dróg Wodnych zaprasza również osoby reprezentujące instytucje publiczne i firmy prywatne na bezpłatne warsztaty ze SCALGO Live, które odbędą się w maju online.

Osoba kontaktowa: dr Michał Habel, prof.: uczelni mihab@ukw.edu.pl

SCALGO Live Flood Risk - SCALGO