Relacja z pobytu na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Warszawie

Dnia 17.03.2023 r. studenci II roku (I stopnia) turystyki i rekreacji, w ramach przedmiotu: „Pilotaż wycieczek", wybrali się do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na Międzynarodowe Targi Turystyczne (International Travel & Tourism Fair) ITTF Warsaw. Organizatorami wydarzenia była Polska Izba Turystyki oraz Grupa MTP wraz z regionem partnerskim Mazowsze.

Podczas targów studenci mieli możliwość spotkania oraz nawiązania rozmów z krajowymi i zagranicznymi przedstawicielami branży turystycznej, a także wysłuchania debat branżowych. Jednym z tematów prowadzonej debaty była „Uczciwa konkurencja i prawa konsumenta na rynku usług turystycznych”.

Spośród 100 prezentowanych wystawców biorących udział w targach wyróżniali się przedstawiciele narodowych organizacji turystycznych (m.in. Czarnogóra – Budva, Kotor ), kraje (m.in. Turcja, Grecja, Maroko), miasta (m.in. Warszawa – Polska, Alanya-Turcja), regiony (m.in. małopolska), uzdrowiska (m.in. Rymanów), biura podróży (m.in. Join Up!, Logos Travel, Coral Travel, Itaka), hotele (m.in sieć grackich hoteli – Grecotel), ponadto przewoźnicy i firmy wspierające turystykę technologicznie.

Podsumowując wizytę na Międzynarodowych Targach w Warszawie można stwierdzić, że wyjazd stał się bezpośrednio możliwością do zapoznania się z aktualnymi trendami i rozwiązaniami na rynku turystycznym, a także cennym doświadczeniem podróżniczym.