XIII Sesja paleolimnologiczna - komunikat 2

XIII Sesja Paleolimnologiczna: Ekosystemy jeziorno-torfowiskowe — jeszcze naturalne czy już antropogeniczne?
23-24 marca 2023 r., Wydział Nauk Geograficznych UKW Bydgoszcz

Szanowni Państwo,
dziękujemy za przesłane zgłoszenia. Udział w Sesji zapowiedziało blisko 70 uczestników, deklarując chęć zaprezentowania wyników swoich badań w formie referatów, komunikatów i posterów, w łącznej liczbie 64.
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Sesja odbędzie się w dniach 23-24 marca br., na Wydziale Nauk Geograficznych UKW, Plac Kościeleckich 8 w Bydgoszczy. Obrady będą odbywały się w Auli Wydziału (sala nr 28, II piętro), a w jej bezpośrednim sąsiedztwie zostaną przygotowane stoiska umożliwiające konsumpcję w czasie przerw kawowych.

Program ramowy

• Pierwszy dzień, 23.03.2023 r., czwartek
    14:00 – 14.10 otwarcie XIII Sesji Paleolimnologicznej
    14.10 – 15.40 sesja referatowa I
    15.40 – 16.00 przerwa kawowa
    16.00 – 17.00 sesja posterowa „z kawą w dłoni”
    17.00 – 19.00 sesja referatowa II
  • Drugi dzień, 24.03.2023 r., piątek
    10.00 – 11.00 sesja referatowa III
    11.00 – 12.00 kawa i postery
    12.00 – 13.30 sesja referatowa IV
    13.30 – 14.00 wyniki konkursu na najlepszy plakat; dyskusja; organizacja XIV Sesji Paleolimnologicznej
    14:00 zakończenie sesji

W trakcie Sesji odbędzie się konkurs na najlepszy plakat przygotowany przez młodego naukowca – studenta bądź doktoranta. Głosowanie w ramach konkursu, a następnie rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzcy oraz wręczenie Dyplomu, nastąpi w drugim dniu Sesji, w trakcie podsumowania i zakończenia Sesji.

Szczegółowy program Sesji dostępny jest w załączniku do niniejszego komunikatu.
Na stronie internetowej WNG UKW (XIII Sesja paleolimnologiczna) wkrótce zamieszczona zostanie książka abstraktów z Sesji (wersja pdf, z numerem e-ISBN).
W tym miejscu pragnę Państwa zachęcić do przesyłania prezentowanych wyników badań w formie artykułów do naszego czasopisma Geography and Tourism, (geoatour@ukw.edu.pl). Czasopismo znajduje się w bazie czasopism ERIH PLUS. Według punktacji czasopism MEiN uzyskało 20 pkt. Redaktorem naczelnym czasopisma jest dr Mirosław Rurek (mirur@ukw.edu.pl).

Wszelkie informacje, zapytania i uwagi prosimy kierować na adres e-mailowy: halina.kaczmarek@ukw.edu.pl.
Z poważaniem w imieniu organizatorów
Halina Kaczmarek

Komitet organizacyjny