Geocaching w Myślęcinku

Dnia 19.01.2023 r. studenci I roku (II stopnia) Turystyki i rekreacji w ramach przedmiotu : „Współczesne tendencje w turystyce i rekreacji” wybrali się na zajęcia terenowe do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Zamierzeniem wyprawy było zastosowanie gry terenowej, a dokładnie szukanie skrytek. Wykorzystanie Geocachingu (https://www.geocaching.com/play) jako innowacyjnego produktu turystycznego, stało się motywem przewodnim i narzędziem poszukiwań.

Trzy grupy spośród 12-osobowego składu studentów aktywnie uczestniczyły w odnalezieniu tzw. „keszy”. W praktyce przy użyciu smartfonów, wykorzystując aplikację Geocaching /i/lub sygnał GPS udało się zlokalizować aż 9 skrytek. Jaka była ich zawartość? Uchylamy „rąbka” tajemnicy na załączonych zdjęciach.

Zachęcamy do włączenia się indywidulanie bądź grupowo do gry terenowej i poszukiwań „ukrytych skarbów” lub też umieszczania własnych przedmiotów na wybranym obszarze, jednocześnie kierując się zasadą: „Pamiętaj, że Twoja skrzynka świadczy o Tobie” (znamienne zdanie umieszczone na stronie serwisu: www.opencaching.pl).