Relacja z Giełdy Produktów Turystycznych

18.11.2022 r., w ramach współpracy Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną „BYLOT”, w gmachu WNG, odbyło się pierwsze wspólne wydarzenie pt. „Giełda Produktów Turystycznych”. Motywem przewodnim była wymiana doświadczeń z zakresu rozwoju turystyki – nie tylko dla środowisk naukowych i podmiotów z branży turystycznej, ale także lokalnych społeczności zaangażowanych w promocję regionu kujawsko-pomorskiego.

Pierwsza część wydarzenia, składała się z wykładów (program), które przygotowali i poprowadzili zarówno przedstawiciele środowiska naukowego (dr Hanna Michniewicz Ankiersztajn), jak i specjaliści branży turystycznej (Agnieszka Kowalkowska – dyrektor Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej oraz Piotr Weckwerth – entuzjasta turystyki, który prowadzi m.in. znany blog „Turystyka bez Filtrów” odsłaniający tajniki Bydgoszczy).

Wśród zaproszonych gości byli uczniowie i nauczyciele szkół średnich, klas o profilu turystycznym: V Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 1 z Nakła, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim oraz studenci turystyki i rekreacji WNG.

Druga część wydarzenia obejmowała prezentacje wystawców. W tym panelu wydarzenia uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z przykładami produktów turystycznych oraz bezpośredniego kontaktu z prezenterami ofert na przygotowanych stoiskach.

Podczas odbywającego się wydarzania miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu, którego celem było stworzenie prezentacji promującej miasto Bydgoszcz – pomysł na kreatywny produkt turystyczny. Nagrodę główną otrzymała czteroosobowa grupa studentek III roku Turystyki i Rekreacji: Patrycja Najdowska, Dorota Nowicka, Marta Wojciechowska i Dominika Pogorzały. Najlepsza praca zatytułowana była: „Szlakiem murali Bydgoskich z dodatkiem gry terenowej”. Ponadto wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali vouchery na dwugodzinny spacer z certyfikowanym przewodnikiem po Bydgoszczy Panem Jakubem Brągielem. Fundatorem wszystkich nagród była Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Z ramienia Wydziału Nauk Geograficznych i współpracującej z uczelnią „Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej” składamy podziękowania fundatorom nagród, przybyłym gościom, wystawcom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do twórczej oprawy wydarzenia.

Zamierzeniem organizatorów jest cykliczna organizacja wydarzenia.

Relacja z Giełdy Produktów Turystycznych w Radiu PiK