Visitng Professor WNG UKW - Alberto Bosino z Uniwersytetu Milano-Bicocca

W dniach 17-30 października 2022 r. w ramach modułu visiting professor na Wydziale Nauk Geograficznych UKW gościliśmy Dr Alberto Bosino z Uniwersytetu Milano-Bicocca (Włochy). Jest on wysokiej klasy specjalistą z zakresu zastosowania narzędzi GIS w środowisku przyrodniczym, szczególnie w geomorfologii i geologii. W czasie wizyty przeprowadził certyfikowany kurs z wykorzystania narzędzi środowiska GIS dla studentów kierunków realizowanych na Wydziale: geografia, rewitalizacja dróg wodnych, turystyka i rekreacja oraz zarządzanie kryzysowe w środowisku, pn. „Geomorphological and open-source applications to model soil erosion” oraz spotkanie z przedstawicielami środowiska naukowego Wydziału.

Opiekunem visiting profesor z ramienia Wydziału był dr Dawid Szatten, przy współudziale organizacyjnym Welcome Centre Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW.

Moduł Visitng Professor realizowany jest w ramach dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 na realizację projektu „Stawiamy na rozwój UKW”.

logo-visiting professor