Relacja z obchodów Dnia GISu 2022

W dniach 16-17 listopada, w ramach Międzynarodowego Tygodnia Świadomości Geograficznej, odbyło się cykliczne wydarzenie Dzień GISu 2022.

Impreza mająca na celu przybliżenie uczniom i studentom zastosowania systemów informacji przestrzennej (SIP), geodezji i kartografii w otaczającym nas środowisku, współorganizowana jest przez Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy oraz Wydział Nauk Geograficznych UKW w Bydgoszczy.

Wydarzenie obejmowało dwa dni: pierwszy z sesjami wykładowymi i pokazowymi oraz drugi z ćwiczeniami z praktycznego zastosowania narzędzi GIS oraz geodezji. Pierwszego dnia grono prelegentów stanowili: Pan Robert Cieszyński Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, Pan Sławomir Wnuk GEO-AR Bydgoszcz, por. Damian Rękas 6 Samodzielny Oddział Geograficzny w Toruniu oraz pracownicy Wydziału Nauk Geograficznych UKW w Bydgoszczy – dr hab. Halina Kaczmarek oraz dr Dawid Szatten.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia, już dziś zapraszając na X obchody GIS Day w Bydgoszczy w 2023 roku!

Organizatorka wydarzenia Pani Emilia Ciechowicz:

organizatorka wydarzenia

Otwarcie wydarzenia przez Panią Dyrektor ZSB w Bydgoszczy:

Otwarcie wydarzenia

Wystąpienie - dr hab. Halina Kaczmarek, prof. uczelni (WNG UKW):

wystąpienie Haliny Kaczmarek WNG UKW

Wystąpienie - por. Damian Rękas:

wystąpienie Damian Rękas

Warsztaty terenowe:

warsztaty terenowe

Wystąpienie - Pan Robert Cieszyński:

wystąpienie Roberta Cieszyńskiego