Studenci II roku TiR na wyjeździe studyjnym w Inowrocławiu

Studenci II roku TiR, w październiku, w ramach przedmiotu Krajoznawstwo, pod opieką dr hab. H. Kaczmarek, prof. uczelni oraz historyka, pana W. Kaczmarka, odbyli wyjazd studyjny do Inowrocławia, gdzie realizowali temat: Region kujawsko-pomorski – walory przyrodnicze i kulturowe.

Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z walorami przyrodniczymi i historią regionu oraz z najważniejszymi zabytkami sakralnymi miasta takimi jak: romański, jeden z najstarszych na Kujawach kościół im. Najświętszej Maryi Panny, zwany potocznie Ruiną oraz kościół Św. Mikołaja. Obejrzeli wyeksponowane pozostałości obronnego muru średniowiecznego miasta. Zwiedzili również Muzeum im. Jana Kasprowicza Inowrocław, po którym oprowadzali pracownicy muzeum - Panowie Sebastian Jarecki i Przemysław Dorsz. W muzeum studenci m.in. obejrzeli pokonkursową wystawę rękodzieła "Moja droga - kujawskie dziedzictwo", prezentującą sztukę ludową regionu Kujaw.

W szczególny sposób dziękujemy Panu Marcinowi Woźniakowi, Dyrektorowi Muzeum im. Jana Kasprowicza Inowrocław, dzięki którego uprzejmości drzwi tej placówki były po raz kolejny otwarte dla naszych studentów.

W ostatniej części wyjazdu studenci zobaczyli piękny Park Solankowy z tężniami, zapoznając się z funkcjami turystyki uzdrowiskowej realizowanej w Inowrocławiu.