Bydgoski Festiwal Nauki na WNG

Bydgoski Festiwal Nauki już za nami. Podczas historycznej dla Wydziału Nauk Geograficznych edycji BFN (po raz pierwszy wzięliśmy udział jako WNG), w dniach 20 i 21.10. br., uczestnicy mieli okazję wysłuchać dwóch niezwykle interesujących wykładów podróżniczych:

• "PAMIR - życie na końcu świata" autorstwa dr hab. Aleksandry Jezierskiej-Thöle, prof. uczelni
  • "MAROKO - ziemia czerwona, przez Marrakesz i Casablankę na brzegi Sahary" w wykonaniu dr Huberta Rabanta.

Pasjonaci klimatologii mogli spotkać się na części warsztatowej zatytułowanej "Właściwości ziemskiej atmosfery", podczas którejdr Mirosław Więcław prezentował doświadczenia imitujące procesy fizyczne wpływające na kształtowanie ziemskiej atmosfery.

Wszystkim uczestnikom i sympatykom dziękujemy za udział w Bydgoskim Festiwalu Nauki, a przede wszystkim za odwiedzenie Wydziału Nauk Geograficznych UKW mieszczącym się w budynku przy pl. Kościeleckich 8 w Bydgoszczy. Zapraszamy do kolejnego spotkania już za rok!