Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 za nami

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy już za nami. 4 października 2022 roku w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW dokonano immatrykulacji studentów i doktorantów.

Jako Wydział Nauk Geograficznych mamy kilka powodów do dumy.

Z wielką satysfakcją wysłuchaliśmy wykładu inauguracyjnego na temat: „Badania polarne wczoraj i dziś – czy jesteśmy gotowi na skutki zmian klimatu?”,  wygłoszonego przez pracownika naszego wydziału - dr hab. Danutę Szumińską, prof. uczelni, kierownika nowo utworzonej Katedry Przemian Środowiska i Geochemii.

Podczas inauguracji wręczono wyróżnienia najbardziej zasłużonym pracownikom i studentom Uniwersytetu. Medalem Komisji Edukacji Narodowej została odznaczona dr Hanna Michniewicz-Ankiersztajn z Zakładu Dydaktyki WNG – serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu dydaktycznym.

Z kolei Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała pani Janina Ceglarska, wieloletni pracownik Biura Obsługi Studentów Kolegium III, która zawsze z uśmiechem i cierpliwością przyjmowała studentów realizujących kierunki w ramach Wydziału Nauk Geograficznych (wcześniej Instytutu Geografii).

Pełna relacja z inauguracji dostępna jest na stronie głównej uczelni (www.ukw.edu.pl).