Dr hab. Anna Dłużewska, prof. uczelni z wizytą w RPA na Durban University of Technology

Dr hab. Anna Dłużewska, Prof. uczelni, w terminie 2-16 sierpnia 2022 r. gościła z wizytą w RPA na Durban University of Technology, Faculty of Management Sciences, Department of Hospitality and Tourism (Wydział Zarządzania, Instytut Hotelarstwa I Turystyki), gdzie została uhonorowana tytułem Honorary Research Associate.

W czasie wizyty prof. Dłużewska wygłosiła wykłady dla studentów Wydziału Hotelarstwa i Turystyki na temat „Turystyka w obszarach wielkich jezior Mazurskich – szanse i wyzwania” oraz „Kuchnia polska jako element produktu turystycznego”.

Profesor uczestniczyła w pracach grupy badawczej International Research Group on Tourism, Hospitality and Food wraz z dr Andrea Giampiccoli oraz dr Erasmusem Mzobanzi Mnguni i prof. Oliverem Mtapuri; wzięła również udział w spotkaniach z Dziekanem Wydziału Zarządzania - prof. Fulufhelo Godfrey Netswera - oraz jego pracownikami.

Prof. Anna Dłużewska, Dr Andrea Giampiccoli, dr Erasmus Mzobanzi Mnguni, prof. Oliver Mtapuri (RPA),  prof. Pham Hong Long oraz dr Dang Thi Phuong-Anh z University of Social Sciences and Humanities z Wietnamu, są założycielami International Research Group (IRG) on Tourism, Hospitality and Food (andreagiampiccoli.wixsite.com).

Współpraca, którą prof. Dłużewska rozpoczęła w 2018 roku podczas swojego pobytu na Grenlandii,  zaowocowała publikacją ośmiu artykułów naukowych w renomowanych czasopismach zagranicznych z wysokim impact factor.