Dyrektor Instytutu Geografii prof. Zbigniew Podgórski na Freie Universität w Berlinie

W ramach doskonalenia zawodowego i podnoszenia kompetencji dydaktycznych, w programie Erasmus+Staff Mobility udział wzięli wykładowcy Instytutu Geografii UKW.

W dniach 7 - 12 czerwca 2022 r. dyrektor IG, prof. Zbigniew Podgórski przebywał w Instytucie Geografii na Freie Universität w Berlinie (Fachbereich Geowissenschaften). W ramach pobytu na uczelni odbyły się spotkania z pracownikami naukowymi, m.in. z panią prof. Antonie Schmitz- dyrektor IG oraz panem prof. Stefan Schütte. Podczas spotkania dokonano wymiany doświadczeń dydaktycznych i naukowych. Rozmowy dotyczyły programów studiów a także możliwości odbywania stażów i praktyk zawodowych. Ważnym elementem pobytu było omówienie dalszych kroków współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy naszymi Instytutami Geografii, w tym:

• zaproszenie prof. Stefan Schütte, w ramach wykładów gościnnych na UKW do IG w semestrze zimowym 2022/2023,
  • kontynuacja wyjazdów studyjnych naszych studentów UKW do Berlina w semestrze letnim oraz zaproszenie studentów z FU Berlina na praktyki terenowe do naszego IG.

Podczas pobytu w Berlinie nie zabrakło części artystycznej (musical w Friedrichstadt-Palast) i kulturalnej (Pergamon-Muzeum) oraz zwiedzania historycznej dzielnicy Berlina (Reichstagu, Humboldtforum - królewski pałac) i Poczdamu (ogrody Sanssouci). Ponadto, podczas wycieczki statkiem dokonano obserwacji zmian w strukturze krajobrazu oraz zagospodarowania turystycznego w strefie brzegowej rzeki Havel.