Nauki o Ziemi i środowisku z kategorią naukową B+

Z dumą i radością informujemy, że nasz Instytut reprezentujący dyscyplinę: nauki o  Ziemi i środowisku, otrzymał kategorię B+ w ramach ewaluacji jakości działalności naukowej przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (decyzja z dnia 26 lipca 2022 r.).

Ewaluacja to ocena jakości działalności naukowej, na którą składają się osiągnięcia pracowników Uniwersytetu, publikacje oraz realizowane projekty badawcze. Ogromne znaczenie ma również wpływ prowadzonych badań naukowych na gospodarkę i społeczeństwo, a także poziom naukowy prowadzonej działalności. Ewaluację przeprowadza się w ramach dyscyplin uprawianych w danym podmiocie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w proces parametryzacji i tym samym przyczyniły się do dużego sukcesu Instytutu Geografii UKW. Mamy powód do wielkiej satysfakcji i duży impuls do dalszej pracy.