Podsumowanie obchodów "Dnia Geografa 2022" na UKW

22 kwietnia odbyły się na UKW, przygotowane przez Instytut Geografii wraz z Krajeńskim Parkiem Krajobrazowym, obchody „Dnia Geografa”. W ramach wydarzenia zorganizowano  szereg zajęć dydaktycznych dla uczniów szkół średnich. W części wykładowej młodzież wysłuchała wykładów na temat walorów przyrodniczych i kulturowych Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, współczesnych zmian klimatu Ziemi, występujących w Polsce ekstremalnych zjawisk pogodowych, a także ciekawostek dotyczących życia i działalności bobrów w naszym kraju. W wykładach wzięło udział ponad 170 uczestników z:

• I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy,
  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią,
  • IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
  • V Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach geomorfologiczno-sedymentologicznych, meteorologicznych, hydrologicznych, a także zajęciach z zagospodarowania przestrzennego, geografii społecznej i geografii turyzmu. Wypełnionych zostało około 250 przygotowanych miejsc, a część zajęć odbywała się w formie zajęć terenowych. W warsztatach wzięli udział uczniowie z wyżej wymienionych szkół, a także z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Nowakowskiego w Bydgoszczy oraz International School of Bydgoszcz.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu i zapraszamy w przyszłym roku!