Relacja z GIS Day 2020

Tegoroczne obchody Dnia Gisu miały formę niestandardową. Dla sympatyków GIS przygotowaliśmy razem z Zespołem Szkół Budowlanych w Bydgoszczy oraz Stowarzyszeniem Sympatyków Budowlanki "Azymut+", kilka ciekawych prelekcji oraz warsztatów z dziedziny geoinformacji.

Nasze obchody GISday tradycyjnie miały charakter dwudniowy. Pierwszego dnia, dzięki uprzejmości i pomocy Pani Pauliny Gajownik oraz firmy ESRI Polska usłyszeliśmy prelekcje dotyczące tematyki "GIS i drony w służbie człowiekowi", "Wirtualna wycieczka po geoportalu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie" oraz "ArcGIS Urban – nowy wymiar inteligentnego rozwoju miasta", natomiast pracownicy naszego Instytutu pokazali nam jak wykorzystywać "Zasoby sieciowe Systemów Informacji Przestrzennej".

Drugi dzień miał charakter warsztatów, mogliśmy dowiedzieć się w jaki sposób można "Tworzyć numeryczny model terenu i jego pochodne na podstawie danych LiDAR" oraz jak należy dokonywać "Wizualizacji danych statystycznych w GIS".

W tegorocznych obchodach GISday uczestniczyło około 120 osób. Wszystkim uczniom szkół średnich, studentom, nauczycielom oraz wolnym słuchaczom serdecznie dziękujemy za aktywność oraz zainteresowanie, a zwycięzcom konkursów organizowanych z okazji Dnia GISu serdecznie gratulujemy!

Zainteresowanych prosimy o uważne śledzenie naszego profilu, ponieważ niebawem ukażą się na nim materiały z sesji warsztatowej.