Prawo turystyczne w pigułce

Uprawianie turystyki jako formy aktywności człowieka, to wspaniała sprawa dla każdego.
A czy korzystając z tego przywileju jako odwiedzający dane miejsce/region zastanawiałe(a)ś się kiedykolwiek, że beztroska turysty wiąże się z obostrzeniami prawnymi ciążącymi m.in. na gestorach turystyki, organizatorach imprez turystycznych? Okazuje się, że konkretne akty prawne regulują nawet obowiązki prawne dyrektorów i nauczycieli szkół wyjeżdżających z młodzieżą, a także studentów uczestniczących w turystyce kwalifikowanej.

O zawiłościach prawa turystycznego w pigułce, ze szczególnym zwróceniem uwagi na turystykę w prawie oświatowym oraz turystyce kwalifikowanej wczoraj (3.11.20) mieli okazję posłuchać studenci II roku TiR. Wzięli oni udział (w ramach zajęć z "Elementów prawa w turystyce i rekreacji") w webinarium zewnętrznym zorganizowanym przez praktyków z Towarzystwa Turystów Przyrodników i Krajoznawców w Warszawie

Za świetny i brawurowo poprowadzony wykład odkrywający arkana prawa turystycznego dziękujemy p. Arturowi Ponikiewskiemu (ekspertowi w zakresie prawa turystycznego i oświatowo-turystycznego oraz biegłemu sądowemu w zakresie turystyki i rekreacji) oraz p. Agnieszce Ponikiewskiej - Koordynatorce Biura Projektów. Byliście wspaniali! Jeszcze raz dziękujemy za współpracę!

Do zobaczenia na kolejnych szkoleniach on-line oraz organizowanych przez TTPiK praktycznych kursach przewodnickich i instruktorskich, do których zachęcamy wszystkich studentów naszego Instytutu.