Warsztaty terenowe CRONE 4-6.11.2019

Pierwszy tydzień listopada upłynął pod znakiem warsztatów terenowych w zlewni Brdy. Tematyka prac obejmowała identyfikację geozagrożeń na obszarze cechującym się silną antropopresją. Szczegółowe badania, pod patronatem Pana Burmistrza Koronowa – Patryka Mikołajewskiego, prowadzone były okolicy Koronowa. Warsztaty zorganizował dr Dawid Szatten oraz dr hab. Michael Maerker, prof. uczelni.

Podczas trzech dni pracy terenowej, w niesprzyjających warunkach pogodowych, zespół pracowników Instytutu Geografii w składzie: dr Michael Maerker prof. uczelni, dr Michał Habel, dr Monika Kozłowska-Adamczak, dr Geraldine Quénéhervé, dr inż. Marta Schoeneich oraz dr Dawid Szatten wraz ze studentami oraz doktorantami z Uniwersytetu z Pawii i IG UKW podejmowali zróżnicowaną tematykę w obszarze doliny Brdy. Grupy terenowe prowadziły badania m.in. warunków hydrologicznych i geomorfologicznych koryta oraz Zbiornika Koronowskiego, warunku hydrogeologiczne i osuwiskowe, inwentaryzację stanu zagospodarowania obszarów nadrzecznych oraz istniejącej infrastruktury turystycznej i hydrotechnicznej.

Zapraszamy za zapoznania się z fotogalerią z warsztatów oraz relacją na stronie Koronowa.