Relacja z Dnia Turystyki UKW

W dniu 24.10.2019 r., w Instytucie Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, już po raz kolejny odbył się "Dzień Turystyki UKW". Tegoroczna edycja wydarzenia, wpisująca się w obchody 50-lecia Uczelni, była jednocześnie okazją do świętowania 35-lecia istnienia Klubu Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy.

W związku z tym, motywem przewodnim eventu była różnorodność Australii i Nowej Zelandii. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać inspirujących i barwnych relacji z wyprawy do niezwykłej Australii (Lech Olszewski - Prezes Klubu Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy) oraz Nowej Zelandii (dr Zdzisław Preisner - geograf, światowej sławy podróżnik i fotograf, członek m.in. Polskiego Oddziału „The Explorers Club” - prestiżowej organizacji eksploracyjnej z siedzibą w Nowym Jorku). Jednocześnie można było dowiedzieć się co wspólnego z dalekim lądem Australii ma kujawsko-pomorski Lubostroń (doc. dr hab. Ryszard Nowicki, prof. nadzw. UKW).

Wydarzenie uświetniły także dwie urodzinowe wystawy:

1)  "Australia i Nowa Zelandia" stanowiąca oryginalną kolekcję pamiątek i artefaktów ze zbiorów Klubu Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy,
2) „Śladami marzeń – Nowa Zelandia” - wystawa fotograficzna autorstwa Lecha Olszewskiego.

Dziękujemy za zaufanie i współpracę! Jednocześnie wszystkim członkom Klubu Miłośników Australii i Oceanii
w Bydgoszczy życzymy kolejnych owocnych lat funkcjonowania oraz wielu niezapomnianych i inspirujących podróży.

Wszystkim przybyłym gościom i sympatykom Instytutu Geografii UKW dziękujemy za przybycie i wspólne celebrowanie tego pięknego święta. Zapraszamy na kolejne eventy, o których usłyszycie już niebawem.