Relacja z Dnia Bułgarskiego

22 maja 2019 r. z inicjatywy Kierownika  Zakładu Geografii Społeczno-Ekonomicznej
dr hab. Margarity Ilievy prof. UKW  odbyła się kolejna już edycja Dnia Bułgarskiego.

Tym razem bułgarskie święto obchodzone było w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Patronat nad imprezą objął Ambasador Republiki Bułgarii. W tegorocznych uroczystościach uczestniczył Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. dr hab. Jacek Woźny, który za wieloletni wkład w rozwój Uniwersytetu, a zwłaszcza Instytutu Geografii, uhonorował dr hab. Margaritę Ilievą prof. UKW  Medalem Pamiątkowym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - Casimirus Magnus.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się też między innymi Radca Handlowy Ambasady Republiki Bułgarii Yordan Draganchev, prof. Ilia Iliev z Uniwersytetu Sofijskiego im. św. Klemensa z Ochrydy oraz przedstawiciel branży IT Radostin Krastev.

Po części oficjalnej licznie zgromadzeni goście Festiwalu oraz społeczność akademicka w osobach studentów i pracowników Uniwersytetu, mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów dotyczących sytuacji gospodarczej w Bułgarii (Yordan Draganchev) oraz dziedzictwa kulturowego Bułgarii (dr hab. Margarita Ilieva prof. UKW).

Dzięki uprzejmości Radcy Handlowego Bułgarii mogliśmy podziwiać wystawę fotografii prezentujących piękno bułgarskich krajobrazów uchwyconych przez polskich turystów. Wystawę można zwiedzać w auli Instytutu Geografii do końca czerwca 2019 r.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z imprezy.