Dzień Geografa 2019

Wpisując się w obchody 50-lecia Uczelni, 10 kwietnia 2019 r., Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy miał zaszczyt zaprosić wszystkich pasjonatów geografii do wzięcia udziału w Dniu Geografa UKW 2019. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była geograficzna różnorodność świata.

Wszyscy zainteresowani mieli okazję wysłuchać inspirujących relacji z wyprawy do niezwykłej Australii (Lech Olszewski - Prezes Klubu Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy) oraz tajemniczego Tybetu przez Indie, Himalaje i Karakorum na spotkanie z Dalajlamą (dr Hubert Rabant). Jednocześnie można było bliżej zapoznać się z historią, kulturą i tradycjami malowniczej Bułgarii (dr hab. Margarita Ilieva, prof. nadzw. UKW) oraz tajemniczej i nieznanej Ukrainy (Natalia Novytska, Anastasiia Tereshchenko, Dmytrii Kushniruk, Stanislav Prylipko - studenci z Bractwa UKW "Tryzub").

Podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia należą się także studentom Koła Naukowego Studentów Geografii „Geosfera24” w składzie: Agnieszka Sobkowiak, Weronika Berka oraz Michał Grabarski.

Wszystkim przybyłym gościom i sympatykom Instytutu Geografii UKW dziękujemy za przybycie i wspólne celebrowanie naszego święta. Jednocześnie zapraszamy na kolejne eventy, o których usłyszycie już niebawem.

Zapraszamy!