Ćwiczenia terenowe studentów Zarządzania kryzysowego w środowisku

W środę 27 lutego studenci Zarządzania Kryzysowego w Środowisku odbyli ćwiczenia terenowe nad jeziorem Chełmżyńskim. Ich celem było zaznajomienie się z procedurami ratownictwa lodowego prowadzonego przez Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu z siedzibą w Łubiance. Dzięki uprzejmości młodszego brygadiera mgr Macieja Krzemkowskiego studenci zostali również oprowadzeni po Ośrodku Szkoleniowym w Łubiance. Na terenie obiektu znajduje się profesjonalna ściana wspinaczkowa, wieża szkoleniowa, plac ćwiczeń oraz pomieszczenia rekreacyjne. Obiekt służy podnoszeniu kwalifikacji i umiejętności zawodowych strażaków PSP oraz OSP. W wyniku odbytych ćwiczeń młodzi kryzysowcy wiedzą już ile precyzji, wysiłku fizycznego oraz poświęcenia jest potrzebne, aby ratować życie ludzkie w trudnych zimowych warunkach.