Koło Naukowe Studentów Geografii

Koło Naukowe Studentów Geografii "Geosfera24" z wizytą w przedszkolu

W dniu 04.03.2019 r. studenci Koła Naukowego Studentów Geografii „Geosfera24” Agnieszka Sobkowiak i Michał Grabarski wraz z dr. Moniką Okoniewską i opiekunem koła dr. Marcinem Hojanem odwiedzili przedszkolaków z grupy „Tygryski” w przedszkolu Buziaczek w Bydgoszczy. Studenci przedstawili krótką prezentację pt. „ Wiatr i rodzaje chmur”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały szereg pytań. Tygryski dowiedziały się m.in. jak powstaje wiatr i jakie są skutki jego działania. Dzieci zapoznały się z przyrządami pomiarowymi – wiatromierzami. Poznały także rodzaje chmur występujące na niebie. W ramach zadania podopieczni przedszkola wykleili z waty odpowiednie chmury tak aby pasowały do danego piętra. W podziękowaniu za przeprowadzone zajęcia dzieci przygotowały dla Koła Naukowego „Geosfera24 przepiękne obrazki związane z wiatrem. Dzieci otrzymały od nas odblaskowe opaski na rękę aby bezpiecznie mogły poruszać się po chodniku.