Wizyta studyjna gości z Holandii

W dniach 19-20.10.2017 roku 40-osobowa grupa studentów uczących się na kierunku Water Management (gospodarka wodna) na Uniwersytecie w Rotterdamie (Holandia) brała udział w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Instytut Geografii UKW przy współudziale Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy Sp. z o.o. oraz Muzeum Kanału Bydgoskiego im. S. Malinowskiego. Studenci z Holandii odwiedzili Polskę w ramach projektu River21 - Vistula, którego celem jest edukowanie studentów w zakresie metod i narzędzi niezbędnych do zrównoważonego zarządzania dorzeczami rzek. Zanim dotarli do Bydgoszczy, zwiedzali Gdańsk. Pierwszego dnia wizyty studyjnej pracownicy Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych zorganizowali studentom zwiedzanie zrewitalizowanych terenów narzecznych w centrum Bydgoszczy. Kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego, Pan Tomasz Izajasz zaprosił gości do siedziby muzeum do zapoznania się z najnowszą ekspozycją dotyczącą historii statków Bydgoskiego Węzła Wodnego. Drugiego dnia, w budynku Biblioteki UKW odbyła się prelekcja poświęcona rzece Wiśle. Potem studenci z Rotterdamu zwiedzali ujęcie wód z Brdy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.