Współpraca Wydziału Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki z Wydziałem Turystyki i Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Filia w Białej Podlaskiej.

Celem współpracy jest:
1) współudział w tworzeniu i wzbogacaniu dorobku naukowo-badawczego w dziedzinach pozostających w sferze zainteresowania obu Wydziałów w szczególności poprzez współpracę badawczą, wymianę informacji, materiałów oraz publikacji naukowych,
2) wspólne organizowanie konferencji, seminariów oraz warsztatów, z uwzględnieniem organizacji studenckich sesji naukowych,
3) współdziałanie w aktywnym aplikowaniu w zakresie pozyskiwania funduszy na realizację projektów naukowo-badawczych,
4) wymiana nauczycieli akademickich, organizacji pobytów stażowych o charakterze naukowym i dydaktycznym,
5) podejmowanie działań edukacyjnych, popularyzatorskich oraz promujących dorobek naukowy obu Wydziałów.

W tym roku rozpoczęto projekt badawczy dotyczący doświadczeń sportowych i turystycznych wśród wybranego środowiska społecznego. W semestrze letnim planowane są pobyty stażowe o charakterze naukowym/dydaktycznym, gdzie będą trwały prace m.in. nad koncepcją organizacji ogólnopolskiej konferencji naukowej nt. Kontrowersje współczesnego rynku turystycznego jako przejaw gospodarki doświadczeń. Perspektywa producenta i konsumenta.