Dzień Bułgarski w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie

Od 2006 r. z inicjatywy dr hab. Margarity Ilievy, prof. UKW w Instytucie Geografii organizowany jest Dzień Bułgarski. Popularyzowanie wiedzy o kulturze i geografii tego kraju coraz częściej wykracza poza mury Uniwersytetu. Tym razem, na zaproszenie Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie,  Pani mgr Małgorzaty Gostomczyk, prof. M. Ilieva, Dniem Bułgarskim zainaugurowała  29 listopada realizowany w Zespole Szkół projekt pt. „Poznajmy lepiej Europę”.

Organizatorem tego Dnia była nauczycielka geografii Pani mgr Monika Czapiewska (absolwentka Instytutu Geografii UKW). Obok ciekawych faktów z zakresu historii, geografii i turystyki, przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie mieli okazję poznać świąteczne i noworoczne tradycje tego regionu Europy. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem gimnazistów i licealistów.