Integracyjne Dni Studentów Europy w Patras

18 - 23 września Koło Naukowe „Europejski Wędrowiec” pod przewodnictwem dr Marii Dombrowicz zrealizowało kolejną edycję Integracyjnych Dni Studentów Europy. Tym razem studenci udali się do Patras - największego miasta w Zachodniej Grecji, które jako miasto partnerskie Bydgoszczy funkcjonuje od 2004 roku.

Podczas pobytu w Grecji odbyło się spotkanie ze studentami uniwersytetu w Patras oraz przedstawicielami Urzędu Zachodniego Regionu Grecji, odpowiedzialnymi za rozwój i przedsiębiorczość lokalną.

W czasie tych spotkań promowane były walory kulturowe i przyrodnicze województwa kujawsko - pomorskiego oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały promocyjnych i broszury nt. naszego województwa i uczelni, a prezentacja naszych studentów wywołała prawdziwą dyskusję na temat ciekawych obiektów w najważniejszych miastach regionu.

Cały wyjazd został jednogłośnie okrzyknięty największym, jak dotąd, sukcesem kontynuowanego już od 9 lat projektu!