Licealiści z Barcina na Wydziale Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki

Zwiedzanie Instytutu Geografii, marsz na orientację, pokaz analizy granuloleptycznnej w laboratorium sedymentologiczno-hydrochemiczno-gleboznawczym, a także zwiedzanie Instytutu Kultury Fizycznej, zajęcia z siatkówki, na ergometrach, w siłowni, oraz wykład o Czarnohorze, to atrakcje przygotowane dla potencjalnych studentów odwiedzających nasz Wydział w dniu 9 maja 2016 r.

- Chcieliśmy pokazać naszym uczniom ciekawe miejsca na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Co roku z naszej szkoły kilka osób rozpoczyna studia w Bydgoszczy i zależy nam  aby studiowali na renomowanej uczelni. Myślę, że bezpośredni kontakt z geografami oraz specjalistami od kultury fizycznej przyczyni się do wyboru UKW jako miejsca dalszej edukacji – mówi Gniewomir Rydlewski, jeden z opiekunów młodzieży.

Stroną organizacyjną spotkania kierował dr Rafał Gotowski (IG) oraz dr Błażej Stankiewicz (IKF), przy wsparciu innych pracowników obu jednostek.