Nagrody i wyróżnienia dla pracowników Instytutu Geografii

16 października 2015 roku, podczas uroczystej inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, trójka naszych pracowników otrzymała nagrody i wyróżnienia.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej zostali odznaczeni: dr hab. Margarita Ilieva, prof. nadzw. oraz dr hab. Zbigniew Podgórski, prof. nadzw. Z kolei dr Michał Habel odznaczony został przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz rozwoju nauki.

Dr hab. Margarita Ilieva, prof. nadzw. UKW pełni funkcję kierownika Zakładu Geografii Społeczno-Ekonomicznej. Rodowita Bułgarka. Od przeszło 10 lat jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym instytutu Geografii. Jest autorką i współautorką licznych monografii i artykułów na temat integracji Bułgarii i Polski z Unią Europejską.

Dr hab. Zbigniew Podgórski, prof. nadzw. UKW od roku pełni funkcję Dyrektora Instytutu Geografii oraz kieruje pracami Zakładu Kształtowania Krajobrazu. Poza dorobkiem naukowym liczącym ponad 150 publikacji naukowych Pan Profesor legitymuje się bardzo cennym wkładem w rozwój dydaktyki geografii. Jest m.in. przewodniczącym Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej oraz autorem podręczników szkolnych.

Dr Michał Habel pełni obowiązki kierownika Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych. Od 10 lat pracuje w Instytucie Geografii. Jest autorem 57 publikacji naukowych o Wiśle i innych rzekach oraz koordynatorem na UKW projektu europejskiego FLUMEN (FP7 PEOPLE 2012-IRSES grants).

Więcej informacji o inauguracji na portalu UKW.