Obchody Światowego Dnia Ziemi

22 kwietnia 2015 r. po raz 45. na świecie obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Jednocześnie była to 25. rocznica pierwszych obchodów w Polsce. Z tej okazji, z inicjatywy Instytutu Geografii UKW, odbyły się dwie prelekcje.

Z gościnnym wykładem wystąpił prof. dr hab. Dragomir Marchev, który przeniósł słuchaczy w odległy świat gwiazd i planet, natomiast prof. dr hab. Zygmunt Babiński w swoim wystąpieniu nawiązywał do hasła przewodniego tegorocznych obchodów Dnia Ziemi - „Z energią zmieńmy źródła" i poruszył temat wykorzystywania energii odnawialnej – zwłaszcza w kontekście hydroelektrowni.

W obchodach uczestniczyło łącznie kilkadziesiąt osób. Byli wśród nich studenci, uczniowie szkół średnich, nauczyciele i wykładowcy akademiccy, a także inne osoby, którym losy naszej planety nie są obojętne.