Studenci TiR na targach w Berlinie

Studia to nie tylko wykłady w uczelnianych murach, ale przede wszystkim – praktyka. Studenci Turystyki i Rekreacji uczestniczą w różnego rodzaju wyjazdach i imprezach, a ostatnią z nich był wyjazd na targi turystyczne ITB do Berlina.

8 marca 2014 r. 57 studentów II roku Turystyki i Rekreacji oraz pracowników Instytutu Geografii uczestniczyło w międzynarodowych targach turystycznych ITB Berlin 2014. Targi berlińskie uważane są za największe na świecie spotkanie branży turystycznej, które przyciąga rocznie ponad 150 tys. gości, w tym 100 tys. osób zawodowo zajmujących się turystyką. Swoją ofertę przedstawiło w tym roku ponad 10 000 wystawców z 189 krajów świata.

- Naszą obecność na targach uważam za niezbędną, szczególnie w odniesieniu do studentów turystyki.  Zróżnicowanie oferty, jej skala, pozwala każdego znaleźć coś dla siebie. Ważny jest jednak nie tylko aspekt poznawczy, ale również zawodowy, bowiem studenci mają bezpośredni kontakt z marketingiem produktu turystycznego. Ważna jest również integracja środowiska akademickiego, które podejmuje działania mające przynieść wymierne efekty na różnych płaszczyznach. Cieszy mnie również zaangażowanie naszych studentów w ten wyjazd, który był przygotowywany wspólnie z nimi od początku roku akademickiego – komentuje dr Rafał Gotowski z Instytutu Geografii.