O rewitalizacji w Urzędzie Marszałkowskim

Studenci I i II roku rewitalizacji dróg wodnych wzięli udział w nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa. Nie wystąpili jednak jako obserwatorzy, ale sami wcielili się w radnych, członków zarządu i ekologów.

W poniedziałek, 15 kwietnia 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku województwa. Na miejscu radnych zasiedli jednak studenci kierunku rewitalizacja dróg wodnych na UKW, którzy za zadanie mieli przyjąć strategię województwa na lata 2014-2020 w ujęciu wodnego transportu i prac związanych z odzyskiwaniem rzek dla społeczeństwa. Głosowanie nad tym projektem poprzedziła żywa dyskusja o skutkach takich działań, która zakończyła się ostatecznie przegłosowaniem stosownej uchwały. Inicjatorem tego spotkania była mgr Sylwia Barwińska i odbyło się ono dzięki pomocy Dyrektora Kancelarii Sejmiku, Przemysława Górskiego.

Zobacz relację i zdjęcia na stronie Urzędu Marszałkowskiego.